Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/kliris/domains/warszawa-24.pl/public_html/wp-content/themes/Warszawa/includes/builder/functions.php on line 6131 Jak cieszyć się zdrowiem? - Warszawa 24

Dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, które można określić mianem zdrowia, jest nieocenioną wartością. Często na co dzień się o tym nie myśli, dopiero, kiedy coś zaczyna szwankować, szuka się sposobów na naprawę zdrowia. Tymczasem można wiele zrobić, by cieszyć się świetną formą i nie wymaga to wiele wysiłku.

Przede wszystkim dieta

Wiele osób nie zwraca uwagi na to, co jada jeśli chodzi o walory zdrowotne, skupiając się tylko na walorach smakowych, a często także na łatwości przyrządzania posiłków. Jednak od zdrowej diety bardzo wiele zależy. Złe odżywianie jest przyczyną wielu poważnych chorób, wywoływanych nie tylko przez otyłość. Cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby układu sercowo-naczyniowego to tylko niektóre z nich. Od zdrowego odżywiania zależy też wygląd – zdrowie włosów, skóry i paznokci, jędrność skóry czy jej blask. Warto więc zwracać uwagę na to, co się jada. Już niewielkie modyfikacje wystarczą, by zmienić swoje żywienie, na przykład unikanie produktów z gruntu złych, jak smażone, fast-foody czy bardzo tłuste pokarmy.

Aktywność fizyczna

Od niedawna aktywność fizyczna znajduje się w piramidzie zdrowego żywienia i stylu życia. Jest to najlepszy dowód na to, że jest ona niezbędna. Każdy, kto chce cieszyć się zdrowiem, musi oddawać się aktywności fizycznej, choć często uważa się, że dbać powinny o to jedynie osoby chcące zachować szczupłą sylwetkę. Oczywiście chodzi tu nie tylko o typowy sport, jak bieganie czy fitness. Ważne jest, by ruszać się w ogóle – chodzić na spacery, jeździć na rowerze czy pracować w ogródku, a nie tylko prowadzić typowy siedzący tryb życia.

Unikanie tego, co szkodzi

Takich czynników niestety jest wiele. Są to przede wszystkim używki, takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, a nawet kawa. Należy zmniejszyć ilość cukru i soli w diecie, wystrzegać się słodyczy. Fatalnie na samopoczucie wpływa także stres, a dla zdrowia niezbędna jest odpowiednia ilość snu i wypoczynku.