Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/kliris/domains/warszawa-24.pl/public_html/wp-content/themes/Warszawa/includes/builder/functions.php on line 6131 Piękno, które zadziwia: pogrzeby w Warszawie - Warszawa 24

Warszawa od zawsze niemal – a przynajmniej od czasu, kiedy jest stolicą Polski – stanowi swoisty wzór w wielu dziedzinach. Dotyczy to mody, zachowań społecznych, przepisów na życie, spędzania wolnego czasu…- wymieniać można długo. W tej wyliczance nie sposób również pominąć pogrzebu, jak w Warszawie. Co należy przez to rozumieć? Eleganccy pracownicy, luksusowe karawany, piękne akcesoria pogrzebowe i wiele innych czynników, które sprawiają, że pogrzeb przestaje być jedynie uroczystością – choć ważną, ale mocno formalną – a staje się prawdziwie ostatnim pożegnaniem godnym VIP-a.

Wśród zakładów pogrzebowych, działających w Warszawie, są i takie, które można nazwać wyróżniającymi się w swojej służbie osobom zmarłym i ich rodzinom. Należy do nich Zakład Pogrzebowy Cerber, który w województwie mazowieckim obecny jest – oprócz Warszawy – jeszcze w kilku miastach. Wszędzie uznaje się go za synonim perfekcyjnej dbałości o formę i przebieg uroczystości pogrzebowych.

Cerber stoi na straży najlepszych polskich tradycji funeralnych, gdzie zarówno człowiek Zmarły, jak i jego Bliscy są w centrum uwagi. Transparentność w każdym działaniu, przejrzystość w przedstawianiu cen i konsekwencja w ich stosowaniu w ciągu całego procesu organizacji pogrzebu, troska o najmniejsze szczegóły – to tylko niektóre cechy charakterystyczne realizacji misji i wizji Cerbera, jaką jest służenie wszystkim osobom pogrążonym w żałobie.

Ważnym elementem identyfikacji wizualnej tego zakładu pogrzebowego są karawany. Te najbardziej reprezentacyjne pochodzą od jednego z czołowych światowych producentów karawanów – włoskiej firmy Pilato – i stanowią dumę zakładu. Można powiedzieć, że są jego wizytówką, bo gdy pojawiają się na ulicach Warszawy nie ma chyba nikogo, kto by nie spojrzał na nie z podziwem. Choć budzą – całkiem uzasadnione – skojarzenia z najbardziej luksusowymi produktami motoryzacji, jednak ich użycie podczas ceremonii żałobnych nie jest związane z dodatkowymi kosztami. Zakład Pogrzebowy Cerber z Warszawy bowiem nie ma zwyczaju dzielenia oprawy pogrzebów według takich kryteriów, jak całościowa kwota uiszczona za całość uroczystości. Tak, jak wobec śmierci wszyscy są równi – tak też wszystkim należy się równa dbałość o to, aby ostatnia droga była jak najbardziej godna i piękna.

To tylko kilka kwestii, ale wystarczy, aby móc stwierdzić, że Zakład Pogrzebowy Cerber to firma, która traktuje swoją pracę jako powołanie. Tylko w ten sposób można nie tylko czynić wiele dobra, ale także stawać się wzorem dla innych.