Kostkarki do lodu stają się coraz bardziej popularne. Wzrost zarobków ludzi, a także ciągle podwyższający się standard życia prowadzą do tego, że coraz więcej osób zaczyna kupować i korzystać z udogodnień jakie różne firmy proponują. Prosty przykład to po prostu kostkarka do lodu, która swoje zastosowanie będzie miała głównie w sezonie letnim, jednak nie ma się co ograniczać i warto ją wykorzystać również w sezonie zimowym.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Warto wiedzieć, co jest istotne z punktu widzenia sprzedawcy, a także kupującego. Oczywiście za znaczną część rzeczy odpowiadają po prostu indywidualne predyspozycje danej osoby, jednak bardzo często można zauważyć pewien trend, który jest powielany. Maszyna do lodu powinna mieć najlepsze wyniki w takich rzeczach jak:
– jakość lodu,
– wielkość zbiornika,
– zużywana ilość energii i wody,
– czas trwania produkcji lodu.
Są to tylko przykładowe rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę. Inną rzeczą może być oczywiście wygląd danej maszyny do lodu.

Kostkarki Ice-O-Matic

Kostkarka gastronomiczna powinna być kupowana u fachowców. Raczej nie warto korzystać ze stron, gdzie jest bardzo dużo różnego rodzaju produktów. Lepiej zakupić ten produkt w miejscu, gdzie obsługa na pewno pomoże przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Takim miejscem jest właśnie firma Ice-O-Matic. Ich kostkarki mają to do siebie, że produkują najwyższej jakości lód, a także kostkarka gastronomiczna ICE-O-MATIC posiada klasę energetyczną EnergyStar. Warto także zwrócić uwagę na różnego rodzaju systemy, które są wbudowane w daną maszynę do lodu jak na przykład „Washsystem”, który to
przynosi oszczędności w skali 35-700 zł/rocznie. Dzięki niemu można samemu odkamienić i oczyścić kostkarkę do lodu.

Zalety kostkarek do lodu

1. Bardzo szybko można wytworzyć dużą ilość kostek do lodu, które na pewno przydadzą się podczas imprez, gdzie jest wiele osób. Spotkanie rodzinne, czy też urodziny syna nie będą już wymagały ciągłego dorabiania kostek do lodu, ponieważ wytworzenie ich jest bardzo proste i szybkie. Dzięki maszyną do lodu, każda impreza, gdzie jest sporo osób będzie znacznie przyjemniejsza.
2. Wybór formatu kostek, a także kostkarki, które zawierają w sobie opcję kruszenia lodu są idealne na wieczory we dwoje. Warto zainteresować się tematem właśnie takich maszyn do lodu, bo gdy się pominie te funkcję, to za parę dni będzie można tego żałować.
3. Kostkarki do lodu są zazwyczaj robione bardzo porządnie. Są to sprzęty, które bardzo często wytrzymują długie lata. Dlatego jeśli ktoś wyda raz dobrze pieniądze to powinien mieć spokój na bardzo długo.

Podsumowując, bardzo dużo osób kupuje coraz to nowsze sprzęty do swojego domu. Warto zwracać uwagę na to jak pracuje dana kostkarka do lodu, a także ile pobiera energii i wody. Jeśli kupi się raz porządną kostkarkę do lodu to powinna wystarczyć na długie lata, a co za tym idzie lepiej wydać raz więcej, niż co roku mniejsze sumy. Kostkarki warto kupować w sklepie, gdzie pracują fachowcy, którzy pomogą w zakupach.