Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/kliris/domains/warszawa-24.pl/public_html/wp-content/themes/Warszawa/includes/builder/functions.php on line 6131 Pogrzeb w dzielnicach Warszawy - Warszawa 24

Pogrzeby to jedne z najsmutniejszych wydarzeń, jakie dotykają rodzinę. Mimo ich jednoznacznie niechcianego charakteru warto pamiętać, że są one nie do uniknięcia i prędzej czy później każdemu przyjdzie pożegnać osobę bliską, a w dłuższej perspektywie również rozstać się z tym światem w podobnych okolicznościach, przy łzach opłakującej rodziny.

Przebieg obrzędu pogrzebowego w Polsce

Polskie obrzędy pogrzebowe nieco się różnią od siebie, w zależności od regionu naszego kraju, w którym pogrzeb się odbywa. Niemniej z gruntu podstawowe zasady, jakimi rządzą się pogrzeby, wszędzie są jednakowe, a wynikają wprost z prawa kościelnego i prawa państwowego, które w pewnych względach wzajemnie się uzupełniają.

zakład pogrzebowy Warszawa - Nekropolis

Pogrzeb w stolicy

Nie inaczej jest również w mieście stołecznym, czyli w Warszawie. Pewne szczególne różnice w pogrzebowych obrzędach występują nawet pomiędzy poszczególnymi dzielnicami stolicy, chociażby między  Bielanami i Żoliborzem. Warto jednakże zauważyć, że różnice te są dostrzegalne przede wszystkim dla rodowitych mieszkańców tych dzielnic, natomiast osoby z zewnątrz zazwyczaj nie zwracają na nie uwagi.

Organizując pogrzeb we wskazanych miejscach trzeba mieć na uwadze, iż istnieje tam ograniczona liczba domów pogrzebowych. Wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę ‚zakład pogrzebowy Bielany‚ lub ‚zakład pogrzebowy Żoliborz‚ można liczyć na co najwyżej kilka wyników w tym usługi pogrzebowe Warszawa, a przy tym nie każdy z wyszukanych w ten sposób zakładów faktycznie będzie położony w granicach jednej z tych dzielnic.

Oczywiście, osoba zobowiązana do zorganizowania pogrzebów w tych dzielnicach może skorzystać z zakładu pogrzebowego położonego w innej części Warszawy, niemniej musi wtedy się liczyć z koniecznością poświęcenia większej ilości czasu na przejazdy przez – bądź co bądź – centralną część dwumilionowego miasta.

Szczególnie dotkliwe będzie to odczuwalne, gdy cmentarz, na którym będzie pochowana osoba zmarła będzie się znajdował w jeszcze innej części Warszawy. W takiej sytuacji warto się zastanowić nad opcją skorzystania z domu pogrzebowego położonego jak najbliżej docelowej nekropolii, co pozwoli na sprawniejszy przejazd konduktu żałobnego .