Choć Warszawa ma spore grono przeciwników, to bez wątpienia jest pięknym i ciekawym miastem. Znaleźć tu można mnóstwo atrakcji związanych z historią, kulturą, sztuką, architekturą, rozrywką czy sportem. Nie brak również dobrej bazy noclegowej i restauracji oferujących doskonałe dania kuchni różnych stron świata. Warszawa to zatem ogrom możliwości turystycznych. Dziś skupimy się na trzech propozycjach wartych zwiedzenia podczas pobytu w stolicy. Każde z miejsc znajduje się w odległości nie większej niż 10 minut od ścisłego centrum.

Na pierwszy ogień idzie oczywiście słynna Starówka, będąca najstarszym ośrodkiem miejskim stolicy. Można się do niej dostać, idąc od centrum Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, czyli jednymi z najbardziej kultowych ulic Warszawy, na których znajduje się m.in. Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski. Jeśli chodzi o Stare Miasto, wielbiciele architektury będą zachwyceni wspaniałymi budynkami i murami obronnymi z czasów XIV-XVIII w. Oczywiście nie można zapomnieć o pomniku Syrenki, kolumnie Zygmunta III Wazy oraz Zamku Królewskim. Starówka to także pełne uroku uliczki i wspaniały widok na Wisłę.

Będąc na Starym Mieście, dostrzec można w oddali Stadion Narodowy. Oddany do użytku w 2012 roku obiekt to jeden z najbardziej charakterystycznych dziś punktów, z jakimi kojarzona jest Warszawa. Na stadionie odbywają się na co dzień rozmaite wydarzenia, konferencje, targi, jak również koncerty światowych gwiazd. Przede wszystkim jest to jednak obiekt sportowy, na którym piłkarska reprezentacja kraju rozgrywa wszystkie ważniejsze mecze, w tym eliminacje do wielkich turniejów. Stadion Narodowy robi ogromne wrażenie, dlatego warto zakupić bilet i wybrać się w którąś z proponowanych tras zwiedzania z przewodnikiem.

Na koniec zostawimy sobie miejsce, w którym możemy odpocząć od zgiełku i zrelaksować się w przyjemnej przestrzeni. Warszawa daje takie możliwości w słynnych Łazienkach Królewskich, czyli przepięknym kompleksie pałacowo-ogrodowym. Możemy tu liczyć na spacer wśród wspaniałej roślinności, jak również zwiedzenie zabytkowych obiektów. Wśród nich warto wyróżnić Pomnik Chopina, Pałac na Wyspie, Starą Pomarańczarnię, Belweder i Amfiteatr.